نماد سایت تهران دکتر حسین تبریزی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی :

بلفاروپلاستی جوانسازی و زیبایی شدیدی ایجاد میکند. تقریبا همه افراد با افزایش سن به دلیل  کاهش  خاصیت  ارتجاعی پلک بالا دچار افزایش میزان پوست می شوند .و باعث افتادگی پوست پلک میشود. در موارد شدید حتی تاروی قرنیه چشم می رسد. و باعث کاهش دید و مشکلات بینایی میشود.

بلفاروپلاستی هم جنبه زیبایی دارد. هم جنبه درمانی. جنبه زیبایی آن این است که اگر به درستی انجام شود چشمها را به صورت قابل ملاحظه‌ای بزرگ و براق میکند.

با افزایش سن  الیاف ارتجاعی یعنی الاستیک و کلاژن پوست کم می شود. پلک نمی تواند وقتی کشیده می شود. دوباره منقبض شود. بنابراین دچار افزایش حجم میشود. یلفاروپلاستی بسیار تخصصی است. و باید با ظرافت کامل انجام شود و نیز بخیه شود.میزان پوست و چربی که در عمل  برداشته میشود. اهمیت فراوان دارد.

آناتومی کاسه چشم برای بلفاروپلاستی

کاسه چشم شکلی مانند هرم دارد. و از هفت استخوان پیشانی و پروانه ای و فک بالا  و گونه و کامی و غربالی تشکیل شده است.بافت پریوست یا پرری اربیت  به درزهای بین این اسخوانها و نیز دور تا دور لبه جلویی کاسه چشم بسیار محکم چسبیده است.

سپتوم اربیت هم که ا زجنس  بافت پیوندی است. در لبه کاسه چشم به پریوست چسبیده. و بافت ضخیمی بنام قوس حاشیه ای ایجاد میکند.این قوس در لبه های بالایی و جانبی کاسه چشم ضخیمتر میشود.

مشخصات چشم زیبا و جوان:

بخش نخست:

*چشم زیبا و جوان یعنی چشم براق و درخشان. 

 *درنگاه مستقیم به جلوباید حداقل سه چهارم قرنیه دیده شود.                       

*پلک فوقانی حداقل 1و نیم میلیمترو حداکثر 3 میلیمتر از قسمت فوقانی قرنیه را بپوشاند.                    

*پلک تحتانی حداقل نیم میلیمترو حد اکثر 3 میلیمتر از قسمت تحتانی قرنیه را میپوشاند.                      

*در پلک فوقانی باید شیار پلکی بخوبی مشخص باشد.وبالای لبه پایین پلک باشد.وبا کشیدن مختصر پوست مختصری در سمت خارج پهن تر شود.

*پوست پره تارسال پلک که در نگاه مستقیم بصورت شل قابل مشاهده است. بین 3 تا 6 میلیمتر باشد.                 

*نسبت فاصله لبه تحتانی ابرو تا لبه تحتانی پلک پایین در حالت باز بودن چشم به پوست پره تارسال قابل مشاهده هرگز نباید کمتر از 3 به 1 باشد.و اگر بیشتر باشد بهتر است.در بلفاروپلاستی باید به این معیارها توجه کرد.

بخش دوم:            

*پیدا شدن سفیدی چشم زیر لبه تحتانی قرنیه و بالای لبه پلک تحتانی با داشتن پلک زیبا در تضاد است.و نشانه پیری و عمل قبلی پلک و بیماری تیرویید است.واگر بیشتر از نیم میلیمتر مشخص باشد. ظاهر غمگین یا اسکیزوفرنی را نشان میدهد.            

*خطی که دو گوشه چشم را به هم وصل میکند. مختصری به سمت بالا از داخل به خارج متمایل میشود.که این خصوصیت در برخی نژادهای آسیایی و هندواروپایی و آفریقایی آمریکایی بیش از حد است.این حالت در تمام نژاد ها نشانه جوانی و زیبایی است

 *اگر این خط به پایین متمایل باشد نشانه پیری و به هم ریختگی و بیماری یا عدم جذابیت است.                 *شکاف بین دو پلک یا همان شکاف پلکی باید بادامی شکل و در دو سمت چپ و راست یکسان باشد.

 *بالاترین نقطه پلک فوقانی در برابر گوشه داخلی قرنیه و پایین ترین نقطه آن  در برابر گوشه خارجی قرنیه است.

*زاویه گوشه های چشم خصوصا گوشه خارجی باید تیز و حاده باشد.

*اندازه افقی شکاف بین پلکها 25 تا 30 میلیمتر است. و اندازه عمودی آن 10 میلیمتر است.در یلفاروپلاستی باید به این معیارها توجه کرد.

تکنیک بلفاروپلاستی:

انجام موفقیت آمیز بلفاروپلاستی مستلزم شناخت ارتباطات زیبایی شناسی بین پلکها و ابروها و پیشانی و کاسه چشم و صورت است.معمولا جراحی پلک بصورت سرپایی تحت بیحسی موضعی یا بیهوشی وعمومی انجام میشود.اگر لیفت ابرو هم همزمان انجام شود ابتدا آن را باید انجام داد.

طی عمل نواری از پوست اضافی و گاهی عضله زیرین و بخشهایی از چربی های بیرون زده برداشته میشود.برداشتن پوست و عضله و چربی باید کاملا با احتیاط و محافظه کارانه انجام شود.

خروج از نسخه موبایل