نماد سایت تهران دکتر حسین تبریزی

لیفت ابرو

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو یعنی بالا کشیدن ابرو.و یکی از عمل هایی است که صورت را کاملا متحول میکند.

روند افت ابرو

با افزایش سن اولین منطقه ای از صورت که دچار پیری میشود. قسمت فوقانی صورت است. در این روند ابروها از جای طبیعی خود به سمت پایین تر نزول پیدا می‌کنند. مخصوصاً قسمت خارجی یا دم آن.که تا زیرلبه تحتانی کاسه چشم افت میکند.در موارد شدید چین بالای پلک بالا در زیر پوست پلک محو میشود.

چینهایی شبیه پنجه کلاغ در گوشه چشم بدلیل انقباض مکرر عضله زیرین پیدا میشود..چینهای عمیق پیشانی در نتیجه انقباض  عضله پیشانی که بالا کشنده اصلی ابروست. در تلاش برای بالا بردن آن پدید می آید.

چینهای عمودی افقی و مایل در بین دو ابرو وبالای بینی پیدا میشود.و  قسمت داخلی ابرو یا اصطلاحاً تاج ابرو به دلیل اینکه بر روی خط برجسته بنام ستیغ سوپرا اربیتال قرار دارد. پشتیبانی و حمایت می شود.و افت نمیکند.و اتفاقا بالاتر از سن جوانی هم میرود.

شکل و محل طبیعی ابرو

 شکل و محل ابروها در مردان و زنان متفاوت است.ابرو در مردان درست در لبه فوقانی کاسه چشم قرار دارد. ولی در زنان کمی بالاتر از لبه فوقانی کاسه چشم است.شکل ابرو در مردان به صورت یک خط صاف است. ودر زنان بصورت یک خط منحنی به شکل بال پرنده.ابتدای ابرو یا تاج با انتهای دم آن در یک خط افقی قرار میگیرند.

تاج شکلی شبیه گرز دارد. و به تدریج به سمت دم که میرود باریک تر میشود.علت تفاوت شکل و محل ابرو در دوجنس به دلیل کم بودن حجم کاسه چشم زنان میباشد. که باعث بالا راندن ابروها به بالا میشود.

اهداف درمانی لیفت ابرو:

1-بالا کشیدن ابرو.2-کاهش آویزان شدگی پوست اضافی زیر ابرو.3-کاهش چبنهای عرضی پیشانی.4-اگر لازم باشد  بالا کشیدن گوشه خارجی چشم.5-کاهش چین های مابین ابروها و بالای بینی6.-کاهش چین های گوشه چشم.

روشهای لیفت ابرو:

1-لیفت با بوتاکس

بوتاکس ابرو را شدیدا لیفت میکند. ولی متاسفانه اثر آن موقت بوده. نیاز به تکرار منظم دارد. با تزریق در نقاط مخصوص  میتوان کل ابرو یا فقط بخشی مثلا تاج  یا دم را بالا برد.یا گوشه داخلی چشم را هم لیفت کرد. و چشم گربه ای درست کرد.(چشم گربه ای با بوتاکس)

نخ

با نخ میتوان همچون بوتاکس کل ابرو یا فقط بخشی مثلا تاج یا دم را بالا برد.ابروی هشتی یا بالا بردن گوشه چشم هم میتوان انجام داد.اثر نخ حداکثر 6 تا 18 ماه طول میکشد.متاسفانه در پوستهای نازک به دلیل مشخص شدن نخ از زیر پوست نمیتوان از نخ استفاده کرد.

لیفت ابرو با جراحی:

برش از پشت خط مو:

این روش بسیار موثر است. و کلیه اهداف درمانی را برآورده میسازد. اما معایب زیر را دارد:*در مردان طاس به دلیل مشخص بودن برش جزاحی قابل انجام نیست.* خط رویش مو را بالا میبرد.*ارتفاع پیشانی را افزایش میدهد. که برای زنان بشدت ناراحت کننده است.*برش خیلی طویل است. پوست سر بدلیل قطع عصب بمدت طولانی بیحس میشود.*مکان جدید ابرو را نمیتوان دقیق تعیین کرد.

لیف ابرو از راه برش خط مو:

فقط برای کسانی مفید است که پیشانی بلند و خط موی بالا دارند .زیرا ارتفاع پیشانی را کوتاه میکند.این جراحی تمام اهدا ف درمانی را برآورده میکند.ولی بدلیل قطع عصب باعث بیحسی طولانی پوست سر شده.وجای برش نیز مشخص باشد.

برش در وسط پیشانی:

در کسانی قابل انجام است که شیارهای پیشانی واضح باشند.زیرا برش در این شیارها انجام میشود.محل برش مشخص است.ودر پوست ضخیم و چرب قابل انجام نیست.

لیفت مستقیم ابرو

این روش را فقط در شرایط خاصی میتوان انجام داد.برش در امتداد ابروست .این روش برای بیماران مبتلا به افتادگی ابرو ناشی از فلج صورت مفید است.ولی تنها ابرو را بالا میکشد و جای برش مشخص است.

لیفت ابرو به روش آندوسکوپی:

این روش بهترین روش جراحی است.کم تهاجمی تر است. و برشهای آن کوچکتر است.مناسب افرادی است که خط موی بالا دارند.اکثر اهداف درمانی را برآورده می کند.ارتفاع پیشانی و خط مو را تغییر نمیدهد.ولی محل دقیق ابرو را نمیتوان تعیین کرد.

لیفت شقیقه

در بیمارانی که محل تاج ابرویشان مطلوب است. و فقط قسمت دم ابرو افتاده. این قسمت به روش آندوسکوپی لیفت میشود.تکنیک این روش مانند  روش آندوسکوپی است .ولی قسمت سر ابرو دست زده نمیشود.

خروج از نسخه موبایل