برداشتن غبغب

غبغب چیست:

غبغب عبارتست از تجمع چربی یا بافت نرم در زیر چانه و زیر فک پایین.علت غبغب ممکن است ژنتیک باشد.چاقی نیز باعث تجمع چربی در زیر چانه  میشود.توزیع چربی در بدن متاثر از ژنتیک است.وتحت تاثیر هورمونها و ورزش و داروها و سن قرار دارد.

در افراد چاق هم چربی سطحی و هم چربی عمقی افزایش میابند بنابراین کاندید مناسبی برای لیپو ساکشن زیر چانه نیستند.افزایش سن هم باعث شل شدن پوست و عضله زیرین و غبغب میشود.عقب بودن یا کوچک بودن چانه نیز باعث چنین حالتی میشود.

اثرات غبغب بر زیبایی:

باعث محو شدن خط فک و زاویه بین گردن و چانه میشود.در حالت طبیعی این زاویه 105 درجه میباشد.و بر جستگی گونه را کم میکند و تحت الشعاع قرار میدهد.برداشتن آن برجستگی چانه را افزایش میدهد.ارتفاع عمودی صورت را میکاهد.و یک صورت پهن تر و مکعبی تر ایجاد میکند.

روشهای درمان غبغب:

درمان با کیبلا:

کیبلا یا کنو دزوکسیک کولیک اسید یک اسید صفراوی اولیه است.ا سید های صفراوی مانند دترژان عمل میکنند.و باعث میشوند که چربی نامحلول به حالت محلول درآید. آنزیم لیپاز بتواند بر آن اثر کند وآن را تجزیه کند.همین کار را  بر چربی زیر چانه انجام میدهد.این ماده را در چربی زیر چانه در چند جلسه تزریق میکند.

درمان با مزوتراپی:

در مزوتراپی لیپولیتیک با تزریق سریالی موادلیپولیتیک باعث تخریب چربی میشوند.

درمان باکرایولیپولیز:

 باعث فریز کردن و نکروز سلولهای چربی میشود.این چربی طی چند هفته از بدن دفع میشود.واثر آن دایمی است.

هایفو:

دستگاه امواج ماورا صوت کاویتیشن:

این دستگاه با تولید امواج ماورا صوت باعث تکان دادن شدید سلولهای چربی و حفره در آنها میشود.که سبب پاره شدنشان میشود.

لیپو ساکشن:

ابتدا با تزریق محلول خاصی در زیر چانه اتصال قطعات چربی سست میشود .سپس از طریق یک یا دو سورخ کوچک میله هایی داخل کرده میشود.و با حرکات رفت و برگشت قطعات چربی خارج میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *